Koncepcja Science Training

Koncepcja Science Training

Założeniem jest zapewienie skutecznego systemu, koordynującego wiele metod treningowych oraz narzędzi około treningowych prowadzących do sukcesu.

Inspirowanie poprzez edukację

Wierzę, że zwiększanie wiedzy i świadomości jak funkcjonuje nasze ciało przyspiesza osiąganie oczekiwanych efektów.

Rozwiązania oparte o naukę i dane

Nauka jest podstawą  metodologii  Science Training – a nie chwilowe trendy.

Łączenie wiedzy z różych obszarów nauki

Integracja różnych nauk jest niezbędna do tego by właściwie zaplanować trening, dietę czy rozwiązania regeneracyjne.

Odblokuj potencjał swojego organizmu

System jest kluczem do sukcesu

Koncepcja Science Training oparta jest na czterech komponentach: treningu, diecie, regeneracji i mentalu.

Trening: Podnieś swoją wydajność

Wybór właściwej metody treningowej jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Niezwykle ważnym elementem będzie dostosowanie odpowiednich ćwiczeń oraz objętości i intensywności. Zmienność treningowa, a więc panowanie nad poziomem zmęczenia, przyczyniać się będzie do stałego uzyskiwania progresu. Działanie to nazywane jest periodyzacją treningową. Wynikiem tego jest nie tylko stały rozwój ale także przeciwdziałanie przeciążeniom, zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

Dieta: Bądź w formie cały rok

Żywność pełni rolę paliwa dla organizmu. Właściwa dieta jest niezbędnym elementem uzyskiwania oczekiwanych rezultatów sylwetkowych, zdrowotnych oraz sportowych. Każdy z nas w zależności od stawianych celów, będzie potrzebować odmiennego sposobu żywienia. Jest to szczególnie istotne w jednostkach chorobowych, które odznaczają się zwiększonym zapotrzebowaniem na konkretne składniki, wykluczającym tym samym inne, które mogą pogłębiać negatywny stan zdrowia. Aby zwiększyć skuteczność dostosowania diety istotnym elementem jest wykonanie podstawowych badań profilaktycznych, które są dostępne w ramach NFZ

Regeneracja: Przyspiesz swoje wyniki

Wprowadzenie rozwiązań przyspieszających powrót organizmu do homeostazy wpływa na zwiększanie efektywności treningów. Ponadto dzięki temu zmiejszamy czas potrzebny do uzyskania zamierzonych rezultatów. Warto rówież podkreślić, że prawidłowa regeneracja będzie przyczyniać się do zapobiegania pojawianiu się zespołu przetrenowania czy kontuzji. Dzięki temu będziesz stale utrzymywać wysoki poziom motywacji do treningów i progres.

Mental: Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Implementacja odpowiednich rozwiązań z zakresu psychologii, oraz dziedzin pokrewnych, w tym biochemii, czy neurologii jest niezbędna do budowania silnego, odpornego na bodźce umysłu. Takie podejście pozwala na efektywne zarządzanie równowagą neuroprzekaźników (np. dopaminy) oraz hormonów (np. testosteronu), co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie odporności umysłowej. Dzięki temu możliwe jest efektywne zarządzanie emocjami, co umożliwia lepsze radzenie sobie ze stresem i świadome kierowanie własnym życiem. Elementy takie jak odpowiednio dobrany plan treningowy, zbilansowana dieta oraz metody regeneracji odgrywają w tym procesie fundamentalną rolę.

Urzeczywistnij obrane cele

Urzeczywistnij obrane cele

Największe osiągnięcia nigdy nie są dokonywane w pojedynkę. Zapoznaj się z ofertami i wybierz najlepsze, spersonalizowane dla Ciebie rozwiązania.