Koncepcja Science Training

Przejmij kontrolę nad swoim organizmem

Piotr Walczyński

IFAA Personal Trainer

Trener Przygotowania Motorycznego AWF Warszawa

Koncepcja Science Training

Plany treningowe i żywieniowe

Odlokuj potencjał swojego organizmu

Treningi personalne

Przekraczaj swoje granice

“Czym różnią się ludzie, którzy osiągają sukcesy od tych, którzy ich nie mają?
Ci pierwsi są świadomi konsekwencji swoich działań, zarówno tych złych jak
i dobrych”

“Czym różnią się ludzie, którzy osiągają sukcesy od tych, którzy ich nie mają?
Ci pierwsi są świadomi konsekwencji swoich działań, zarówno tych złych jak i dobrych”.

Koncepcja Science Training oparta jest na czterech komponentach: treningu, diecie, regeneracji i mentalu.


1

Podnieś swoją wydajność

Trening

Wybór właściwej metody treningowej jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Niezwykle ważnym elementem będzie dostosowanie odpowiednich ćwiczeń oraz objętości i intensywności. Zmienność treningowa, a więc panowanie nad poziomem zmęczenia, przyczyniać się będzie do stałego uzyskiwania progresu. Działanie to nazywane jest periodyzacją treningową. Wynikiem tego jest nie tylko stały rozwój ale także przeciwdziałanie przeciążeniom, zarówno fizycznym, jak i psychicznym.


2

Bądź w formie cały rok

Dieta

Żywność pełni rolę paliwa dla organizmu. Właściwa dieta jest niezbędnym elementem uzyskiwania oczekiwanych rezultatów sylwetkowych, zdrowotnych oraz sportowych. Każdy z nas w zależności od stawianych celów, będzie potrzebować odmiennego sposobu żywienia. Jest to szczególnie istotne w jednostkach chorobowych, które odznaczają się zwiększonym zapotrzebowaniem na konkretne składniki, wykluczającym tym samym inne, które mogą pogłębiać negatywny stan zdrowia. Aby zwiększyć skuteczność dostosowania diety istotnym elementem jest wykonanie podstawowych badań profilaktycznych, które są dostępne w ramach NFZ.


3

Zniweluj ryzyko zmęczenia

Regeneracja

Regeneracja jest trzecim elementem całej koncepcji. Wprowadzenie rozwiązań przyspieszających powrót organizmu do homeostazy wpływa na zwiększanie efektywności treningów. Ponadto dzięki temu zmiejszamy czas potrzebny do uzyskania zamierzonych rezultatów. Warto rówież podkreślić, że prawidłowa regeneracja bęadzie przyczyniać się do zapobiegania pojawianiu się zespołu przetrenowania czy kontuzji. Dzięki temu będziesz stale utrzymywać wysoki poziom motywacji do treningów


4

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Mental

Trening wpływa nie tylko na zmęczenie fizyczne ale także psychiczne. Zbyt duże bodźce treningowe, nieodpowiednia regeneracja czy dieta a także problemy osobiste mogą wpływać na obniżanie motywacji do podejmowania działań. Dlatego właściwe zaprogramowanie treningu, diety oraz wprowadzenie rozwiązań regeneracyjnych będzie korzystnie wpływać na nasze zdrowie mentalne. Dzięki temu będziesz w stanie podtrzymywać proces zmian oraz czerpać z niego pełną radość. Dlatego także ważne jest dostosowanie do siebie wszystkich czterech elementów koncepcji. Dzięki temu uzyskasz zamierzone rezultaty oraz podniesiesz jakość swojego życia.